Jesteś tutaj
Home > Aktualności > Złaz Harcerstwa Kujaw i Pomorza 2018 r.

Złaz Harcerstwa Kujaw i Pomorza 2018 r.

W naszym regionie obchodzimy właśnie Rok Harcerstwa Kujawsko-Pomorskiego

 
W ubiegłą sobotę (14.04.) nasz hufiec uczestniczył w Jubileuszowym Złazie Harcerstwa Kujaw i Pomorza, który jest największym spotkaniem harcerzy z terenu województwa kujawsko – pomorskiego w tym roku. Udział w wydarzeniu wzięło blisko 2,5 tysiąca harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, a także innych organizacji harcerskich w tym 70 harcerzy z naszego hufca. Podczas złazu wzięliśmy udział w grze miejskiej, gdzie 150 partoli przemierzało toruńską Starówkę
w poszukiwaniu miejsc zaznaczonych na fotografiach. Kulminacją imprezy było spotkanie w Centrum Targowym Park w Toruniu. W jego trakcie zapłonęło symboliczne ognisko i rozpoczął się koncert harcerskich zespołów.  Ponadto Marszałek Piotr Całbecki oraz Przewodniczący sejmiku Ryszard Bober wręczyli przedstawicielom hufców pamiątkowe dyplomy. To właśnie dzięki wsparciu władz samorządowych naszego województwa mieliśmy okazję, żeby wspólnie świętować rok harcerstwa Kujaw i Pomorza.
Pamiętaliśmy również o harcerskim geście i wymieniliśmy się drobnymi upominkami. Nasz Hufiec przekazał kolegom z Hufca ZHP Pałuki własnoręcznie przygotowane babeczki.
 
Zespół Promocji i Informacji Hufca, fot. własne.
 
#rokharcerstwakp #kpzhp
Top