Jesteś tutaj
Home > Techniki harcerskie > Umundurowanie

Umundurowanie

Według uchwały Głównej Kawatery ZHP dotyczącej ujednolicenia i ulepszenia standardów ubioru harcerskiego został wcielony w życie od 1 września 2008 roku nowy regulamin mundurowy wprowadzający szereg zmian w umundurowaniu harcerskim. Do jak i od tej daty wszystkie jednostki chcące posiadać regulaminowe umundurowanie powinny wymienić stare mundury na nowe . Zmiany te traktują głównie o wygladzie i nowych wzorach noszonego stroju harcerskiego .

U mundurowanie harcerskie można podzielić na kilka części. Mundur damski składa się z bluzy oraz spódnicy, natomiast mundur meski to bluza noszona do spodni ( które regulaminowo powinny byc w jednolitym kolorze, najlepiej ciemnym )a w lato spodenki. Wszystkie w odpowiednich regulaminowych kolorach .
Poza tym każdy z mundurów posiada swoje indywidualne szczegóły o których mówią dokładnie regulaminy mundurowe . Natomist wiekszość mundurów opatrzona jest zankiem : „Oficjalne Umundurowanie”

znaczek_oficjalne

Mundury
1048 Umundurowanie męskie ( bluza i spodenki ) Widoczne są także getry w kolorze czerwonym z białymi paskami , noszone zarówno przez harcerki jak i harcerzy ( kolory są wybierany przez drużynę ) natomiast wzór getrów określa szczegółowo regulamin.
bluza_meskam Mundur męski – bluza
spodnica_zenska Spódnica żeńska – nowy wzór kolorystyczny . ( wg nowego regulaminu powinna być conajmniej o ton ciemniejsza
niż bluza )
mundur_zenski Mundur żeński – bluza , oraz widoczny fragment spódnicy

 

Najpopularniejsze nakrycia głowy :
beret rogatywka2 rogatywka_meska
Beret Rogatywka żeńska Rogatywka męska

 

Pierścienie do chust ( różne rodzaje )
pierscien2 pierscien3 pierscien pierscien4
Pasy harcerskie – różne rodzaje : Plakietki organizacji harcerskich noszone na mundurach
pas_harcerski pashpzhp plakietkawagggs wosm
Plakietka WAGGGS
– noszona przez harcerki , instruktorki
Plakietka WOSM
– noszona przez harcerzy , instruktorów

 

Chusty – różne kolory Getry – różne kolory Sznury harcerskie
chusty getry sznury4
Top