Jesteś tutaj
Home > Aktualności > Jan Perszke 1921-1986

Jan Perszke 1921-1986

W dniu dzisiejszym mija 30-ta rocznica śmierci naszego Patrona hm. Jana Perszke. Dh Jan w ciągu 23 lat instruktorskiej pracy wychował wielu instruktorów i działaczy społecznych, a jego życie pochłaniała nie tylko praca harcerska. Był aktywnym działaczem społecznym i samorządowym w Mieście i Gminie Jabłonowo Pom., który bez reszty oddał się pasji społecznej służenia młodemu pokoleniu. Wciąż pozostaje w naszej pamięci jako symbol pracy i poświęcenia dla innych, jako „starszy kolega”, który przekazywał podopiecznym wartości zawarte w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim. Jego nieoczekiwana śmierć zasmuciła środowisko harcerskie naszej gminy, a jednocześnie dała impuls do kontynuowania jego dzieła.

W tym dniu delegacja Hufca reprezentowana przez zastępcę Komendanta Hufca – hm. Mirosława Turowskiego, skarbnika Hufca – phm. Macieja Broda oraz część 12 Dh im. S. Mirowskiego z drużynową – pwd. Dżesiką Kulisz, zapaliła znicze na grobie dh Jana oraz innych zmarłych, zasłużonych instruktorów naszego Hufca: hm. Franciszka Turowskiego (komendanta Hufca w latach 1947-1961), zmarłego niedawno hm. Henryka Perszke oraz dh Witolda Grabowskiego.

W 2006 r. w 20 rocznicę śmierci, jako wyraz pamięci o naszym drogim Wujku, Komenda Hufca zorganizowała I Rajd Pamięci, który jest kontynuowany do dnia dzisiejszego. XI edycja Rajdu odbędzie się w dniach 14-16.10.2016 r.

Sylwetka dh Jana w zakładce Patron

img_2728 img_2729 img_2731  img_2735 img_2736 img_2738img_2733

 

Top