Jesteś tutaj
Home > Aktualności > Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej
Dzień Myśli Braterskiej (Święto Przyjaźni) obchodzony jest na całym świecie przez harcerzy i skautów 22 lutego. Jest to najważniejsze święto dla instruktorów, harcerzy i zuchów Związku Harcerstwa Polskiego. W tym dniu harcerze i ich przyjaciele łączą się myślami, przesyłają sobie życzenia oraz organizują spotkania. Członkowie Hufca ZHP w Jabłonowie Pomorskim im. hm. PL Jana Perszke obchodzili DMB 20 lutego br. podczas świeczkowiska w sali gimnastycznej przy SP w Jabłonowie Pomorskim. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 osób. Uczestnicy świeczkowiska usłyszeli gawędę o przyjaźni, mieli okazję wykonać zdjęcie pamiątkowe w ,,Fotobudce”oraz brali udział w zadaniach wzmacniających więzi przyjaźni. W czasie obchodów DMB został rozstrzygnięty „Fotokonkurs z okazji Dnia Myśli Braterskiej” wygrały Alicja Karbownik oraz Malwina Suszyńska z 7 Drużyny Harcerskiej im. Szarych Szeregów. Gratulujemy zwyciężczyniom! Podczas wieczoru nie mogło zabraknąć piosenek harcerskich oraz pląsów, przy których wszyscy świetnie się bawili. W doskonałych nastrojach obchody DMB zakończono uściskiem dłoni przekazując sobie iskierkę przyjaźni.

Top