Jesteś tutaj
Home > Aktualności > DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE JABŁONOWO POMORSKIE 2016

DOŻYNKI POWIATOWO-GMINNE JABŁONOWO POMORSKIE 2016

4 września 2016 roku w Jabłonowie Pomorskim odbyły się Dożynki Powiatowo-Gminne. Gospodarzami dożynek byli: Starosta Brodnicki Piotr Boiński oraz Burmistrz Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysław Górski. Święto Plonów rozpoczęło się Mszą Świętą Dziękczynną odprawioną przez Księdza Proboszcza Parafii Chrystusa Króla w Jabłonowie Pomorskim Grzegorza Tworzewskiego. Następnie orkiestra ze Świedziebni poprowadziła korowód z wieńcami dożynkowymi, który przeszedł ulicami miasta na stadion miejski, gdzie odbyło się przywitanie gości i przekazanie poświęconego chleba przez starostów dożynek przedstawicielom władz samorządowych. Starosta, Burmistrz oraz Starostowie Dożynek rozdali chleb przybyłym gościom i mieszkańcom Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie. Gości przywitał Starosta Brodnicki Piotr Boiński wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Jabłonowo Pomorskie Przemysławem Górskim.

Udział w wydarzeniu wzięła delegacja naszego Hufca, na czele z zastępcą komendanta Hufca – dh hm. Mirosławem Turowskim.

Więcej informacji na stronie Jabłonowo Pomorskie.

(materiały i fot. – UMiG Jabłonowo Pom.)

Top